Jihoměstské Palermo: Jedovatá slina z radnice Prahy 11.

21. 02. 2011 17:24:00
Obtěžujeme neomezené vládce Jižního Města. Zajímají nás pozemkové kšefty nevýhodné pro obec. Šťouráme do předražených zakázek. Není divu, že se nám někdo snažil pošramotit pověst. Na podzim se městem šířily dopisy, anonymy a zvěsti, že krademe a korumpujeme investory. Jedovatá slina neusychá ani několik měsíců po komunálních volbách. Nepatřím k lidem, kteří na sobě nechají štípat dříví a vidím jedinou možnou cestu: zveřejnit události druhého říjnového týdne minulého roku.

Týden před komunálními volbami rozjel starosta Mlejnský kampaň proti lidem z občanských sdružení. Nebyl sám. Zdatně mu sekundoval Jiří Janeček, předseda ODS Prahy 11. Však si někteří človíčci v jejich městě příliš dovolovali. Dokonce se odvážili vydávat Jihoměstské noviny. Od jejich roznášení je neodradili ani "psychologové" z posilovny. K dovršení všeho jsme kandidovali v komunálních volbách za Hnutí pro Prahu 11...

Starosta dopisem oslovil okruh lidi, které považoval za naše možné voliče. Pokud občan v minulosti podepsal petici proti některému z "bohulibých" záměrů radnice, uváděl spolu se jménem svou adresu. Pan starosta tak věděl, koho dopisem oslovit. Sdělení byla poměrně jasná. Občanská sdružení lžou. Nechávají se kupovat investory. Nevěřte jim. To vše na hlavičkovém papíře starosty Mlejnského. RNDr. Kvítek a Ing. Soukupová měli být například korumpováni společností SKANSKA. Výměnou za finanční podporu SKANSKY prý přimhouřili oči nad aktivitami firmy u Milíčova. Jak si ale vysvětlit fakt, že RNDr. Kvítek zrovna před několika týdny vyhrál soudní spor, který firmě SKANSKA zatraceně komplikuje život?

http://www.hpp11.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=86:dopis-generalnimu-editeli-spol-skanska-as-kvli-obvinnim-hpp-11-od-starosty-m-praha-11&catid=36:nejnovejsi-zpravy&Itemid=60

Druhou vlnu špíny tvořily anonymy. Co obsahovaly?

Neplatíme daně. Zpronevěřili jsme dva miliony, tiskneme ke zdi developery a následně je vydíráme. Anonymy se objevily v úterý a ve středu. Den před volbami (čtvrtek) přišla třetí vlna. Jižní Město zaplavil osmistránkový pamflet občanského sdružení Blue World. Všechna předchozí svinstva zde byla přehledně shrnuta. Tady se chlapci dopustili neopatrnosti. Pár týdnů před volbami si nechali Blue World zaregistrovat na Ministerstvu vnitra. Internet je zajímavý nástroj. Nalezení kontaktní adresy mi trvalo asi minutu. V databázi ministersva se objevil údaj, na který jsem chvíli nevěřícně hleděl. Za ta léta se už ve městě trochu vyznám.

Hádejte, koho na kontaktní adrese najdete? Jiřího Janečka, šéfa místní ODS. V pátek jsme se ho zeptali na zastupitelstvu. Tentokrát nebyl viditelně ve formě. Nejdřív mlžil s jinou adresou v občance (zbytečně, v ulici postavil další dům, bydlí i jinde...). Po chvíli se k Blue Worldu přihlásil.

Dovolím si upozornit na časovou a obsahovou shodu. Anonymy byly roznášeny v úterý a středu. Barevný osmistránkový Blue World ve čtvrtek. Celé odstavce textu jsou téměř shodné s anonymy, což mě vede k domněnce, že oba materiály pochází ze stejného zdroje. Ono chvilku trvá, než provedete zlom textu, korektury a vlastní tisk.

Pro zajímavost uvedu pasáž z Blue Worldu, která do detailu odpovídá anonymům:

"...Už v době před šesti lety, při jednání o vybudování ústředny a vysílače mobilního operátora O 2 dokázal, jak hájit zájmy obyvatel starého Chodova, když požádoval 2 mil Kč v případě, že přestane klást odpor výstavbě. Vysílač stojí, 2 000 000 Kč nikdy Štyler nevyúčtoval."

Naprosto krystalická lež. Eurotel tehdy darem kompenzoval zničení starého kurtu a hřiště. Občanské sdružení Chodov použilo dar na vybudování víceúčelového hřiště s umělým povrchem a ještě kompletně rekonstruovalo dětské hřiště stojící opodál. Má smlouvy i všechny faktury. Vysílací věž, která měla mít výšku cca 60m nestojí. Byla zbytečná díky nápadu z dílny o.s. Chodov. Místopředseda sdružení (Ing. Jan Frey) navrhl technické řešení bez věže a ušetřil Eurotelu okolo 25 milionů...

Jiří Janeček se po volbách stal na Praze 11 předsedou výboru pro územní rozvoj a životní prostředí. Dohlédne zde na zdárný průběh obchodů s pozemky. Může ovlivňovat míru využití území. V minulých letech seděl v parlamentu a na magistrátu. Před časem se v novinách rozčiloval nad slovním spojením "Jihoměstské Palermo". No, vážně. Co si to ti novináři dovolují?

Dalibor Mlejnský zastává funkci starosty Prahy 11. Zároveň sedí na magistrátu jako místopředseda finančního výboru a výboru pro bydlení. Kromě toho se pohybuje kolem pozemků. Jak překvapivé! Najdete ho ve výboru pro územní plánování. To je výbor, kterému předsedá pan Ludvík. Ředitel přes ty "kulichy". Z nemocnice Motol. Mlejnský byl ještě nedávno zmiňován mezi kandidáty na primátora. Podle Mf Dnes je pravděpodobným objednatelem sledování agenturou ABL...

V normální společnosti by Mlejnský s Janečkem skončili neslavně. Jsme v Čechách, takže možná skončím neslavně já. Kartáček na zuby mám pro všechny případy po ruce. Třeba mě ale nezavřou. Proslýchá se, že si developeři brousí zuby na vazební věznici Pankrác. Možná místo ní postaví kanceláře a byty.

Začíná mě děsit osud Prahy i samotného Jižního Města.

Autor: Petr Lukeš | pondělí 21.2.2011 17:24 | karma článku: 25.37 | přečteno: 2849x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Politika

Karel Januška

Realizace demokratického státu

Na jednu stránku formátu A4 lze definovat, co chybí naší republice. Nejsou to statisíce nemyslících občanů na Letenské pláni. Jsou to jednoduché kroky, které může vláda a zákonodárci učinit.

26.6.2019 v 4:19 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 37 | Diskuse

Jiřina Holotová

Jáhen ze Sudet uvedl Letnou do demonstrace a všichni by čekali potomka Sudetských Němců!

“Dovolte abych na pódium pozval římsko-katolického jáhna ze Sudet Roberta Elvu Frouze, který nás uvede do dnešní demonstrace,”

25.6.2019 v 23:17 | Karma článku: 21.34 | Přečteno: 395 | Diskuse

Jiří Mihola

Budeme jednou dál?

Vážím si toho, že již téměř 30 let žijeme v zemi, kde můžeme svobodně projevit názor, shromažďovat se či demonstrovat. Konečně tuto svobodu jsme Západu záviděli snad víc, než materiální výdobytky.

25.6.2019 v 19:48 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 55 | Diskuse

Petr Burian

Andrej Babiš, Matka Tereza české politiky

Čím víc se rozmáhá masový odpor proti trestně stíhanému premiérovi, tím více také přitvrzují jeho obhájci. Staré argumenty typu odstřihl lobisty od státních penězovodů vzaly za své poté co se prokázalo, že on sám je lobistou no 1.

25.6.2019 v 19:19 | Karma článku: 25.15 | Přečteno: 539 | Diskuse

Václav Junek

Stabilizovat společnost podle Číny?

Náš současný prezident se nechal před časem na jedné ze svých četných cest do Číny slyšet, že se tam chystá hledat inspiraci ke stabilizaci společnosti.

25.6.2019 v 19:00 | Karma článku: 7.31 | Přečteno: 136 | Diskuse
Počet článků 38 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2167
Chodím po světě s očima dokořán. Hledám odpovědi. Od října 2010 pracuji na prvním infarktu- stal jsem se zastupitelem na Praze 11 (za Hnutí pro Prahu 11) .

Najdete na iDNES.cz