Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Opsaná diplomka starosty Dalibora Mlejnského. Fakta.

28. 11. 2012 13:26:04
Za starých časů přicházeli podvodníci o uši. Dnes řídí města a získávají magisterské tituly na soukromých univerzitách. V roce 2007 byl Mlejnský na vzestupu. Jako čerstvě zvolený starosta Prahy 11 rozjížděl podivné kšefty s obecními pozemky a vypisoval zakázky šité na míru "klukům, co spolu chodí". Na psaní diplomové práce se mu zjevně nedostávalo času.

Novináři diplomku před časem předložili dvěma odborníkům, kteří zaujali jednoznačné stanovisko: Mlejnský "Založení pražské univerzity" opsal nejméně ze dvou prací a to dost drsným způsobem. Šlo o dílo Jacquese Le Goffa a čtyřdílnou publikaci, na které se podílela skupina historiků.

Reakce Univerzity Jana Amose Komenského.

„Alma mater“ bránila Dalibora Mlejnského vskutku originálně. Rektor Chaloupka údajně zadal další posudek, který práci hodnotil jako nepříliš kvalitní, ale zároveň konstatoval, že nejde o plagiát. Prima. V tom případě mě zajímá jméno odborníka, který něco takového vyplodil. Pracuji s několika hypotézami. Hypotéza A: posudek vytvořil nějaký kaskadér. Muselo to být drahé. Hypotéza B: posudek vytvořil gorilí samec Richard. Univerzita ho uplatila trsem banánů. Hypotéza C: rektor Chaloupka si existenci třetího posudku vymyslel. Vyberte si. Vedení UJAK prostě počítá s tím, že se člověk z ulice nebude zabývat záplavou protichůdných zpráv a celá lapálie vyšumí. Jenže mě ty neustálé lži přestavají bavit.

Drzé čelo starosty Dalibora Mlejnského.

Fakt mě to nebaví. Minulé pondělí Mlejnský lhal až se mu od úst prášilo a protlačil další podvodný prodej pozemků (Litochlebské náměstí). Ve středu do aféry s diplomkou namočil renomovaného historika, jehož dílo vykradl: “ Já jsem tu diplomku dělal s ním, mám to i nahrané. Protože on mi veškeré věci k té diplomce diktoval a já to mám nahrané na diktafon...“ (Český rozhlas, 21.11.2012)

Konsternovaný historik (PhDr. Michal Svatoš, CsC) reagoval inzercí ve čtvrteční Mf Dnes. Suše zde oznamuje, že starosta MČ Prahy 11 získal magisterský titul na základě opsané diplomové práce.

Mlejnskému se drzé lži dlouhodobě vyplácejí. Stejnou taktiku použil mnohokrát. Například v aféře s ABL, kdy se označil za oběť sledování. Sledování si přitom s největší pravděpodobností objednal.

Posudek diplomky – úloha pro absolventa páté třídy základní školy.

Trochu se zabývám historií a občas vysedávám ve studovnách archivů. Pár diplomek jsem viděl. Jedna byla skvělá, řada dalších nevybočovala z průměru a klouzala po povrchu zvoleného historického tématu. Na diplomovou práci Dalibora Mlejnského musím vytvořit zvláštní kategorii. K "odbornému" posouzení postačí pátá třída základní školy. Shodou neuvěřitelných okolností jsem „pětku“ úspěšně absolvoval.

Diplomová práce na téma „Založení pražské univerzity“ - fakta.

1) Práce neobsahuje citace, takže neměla být vůbec připuštěna k obhajobě. Tvorba citací patří mezi činnosti málo zábavné, ale potřebné. Prokazujete, že jste si celou práci nevycucali z prstu. Demonstrujete znalost pramenů a literatury a zároveň upřesňujete původ citovaných dokumentů. Z citace se dozvíme vše potřebné: archiv, fond, karton, signaturu dokumentu (případně název díla, autora, stránku a další identifikátory).

2) Mlejnský univerzitu zakládá přes 300 let. Končí rokem 1654.

3) Mlejnský se nějakými archiváliemi vůbec nezabýval a vykradl díla nejméně pěti autorů: Václava Chaloupeckého, Michala Svatoše, Jiřího Peška, Ivany Čornejové a Jacquese le Goffa.

4) Strana 6 – 10 je plagiátem díla francouzského historika Jacquese le Goffa (Intelektuálové ve středověku, Karolinum, 1999). Plagiát se hledá snadno. Podařilo se mi to mezi prvním a druhým douškem kávy. Le Goffův styl pozná každý, kdo se trochu otřel o dějiny středověku. Mlejnský doslovně opsal strany 23, 65 – 69.

5) Strana 11 a13 je plagiátem díla Václava Chaloupeckého (Karlova universita v Praze, Orbis 1948). Mlejnský opisoval ze stran 18-24. Poprvé a naposledy projevil stopy tvůrčího ducha. Byla to nutnost. Jazyk Chaloupeckého díla je přece jen poněkud zastaralý.

6) Sedm stran diplomky (17-19, 24-27) je plagiátem práce Michala Svatoše- Obecné učení (1347/8 – 1419), kapitola Založení a počátky 1347/48 – 1366 (Dějiny Karlovy univerzity I, kolektiv autorů, Karolinum, 1995)

7) Strany 31 – 41 jsou plagiátem práce Michala Svatoše- Obecné učení (1347/8 – 1419), kapitola Karolinum a kolejní systém (Dějiny Karlovy univerzity I)

8) Strany 42 – 56 jsou plagiátem práce Michala Svatoše- Zemská univerzita (1419 – 1622), kapitola Kališnická univerzita 1419 - 1556 (Dějiny Karlovy univerzity I)

9) Konečně změna. Strany 57 – 58 starosta Mlejnský opsal z práce Jiřího Peška – Výuka a humanismus na pražské univerzitě doby předbělohorské (Dějiny Karlovy univerzity I)

10) Strany 59 – 60 uloupil Mlejnský z práce Ivany Čornejové, – úvodu k druhému dílu Dějin Karlovy univerzity.

11) Co dělala vedoucí diplomové práce?

12) Kde lelkoval oponent?

13) Kam se dívala komise při obhajobě?

Závěrem.

Pokud se bude vysoké školství ubírat výše popsaným směrem, koupím pozemek na Rujaně, začnu těžit pazourek a vyrábět kamenné nástroje. Ještě se nám budou moc hodit.

Autor: Petr Lukeš | středa 28.11.2012 13:26 | karma článku: 45.60 | přečteno: 7901x

Další články blogera

Tato rubrika neobsahuje žádné články...

Další články z rubriky Ostatní

Pavla Kolářová

Bojíš se tmy?

Nejhorší jsou fialový mumie, co vylízají ze svých děr, hned jak se setmí. Odnášejí hlavně malý děti a pak už je nikdy nikdo nenajde. Tuhle jsem jednu viděla tam na hřišti za domem, když jsem večer vynášela odpadky. Fakt nekecám...

23.9.2017 v 8:27 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 34 | Diskuse

Jana Majová

Davidova máma. O svalové dystrofii počtvrté.

Co Davida znám, ukotvilo se mi v mysli srovnání jeho každodenna s bájí, kde David poráží Goliáše. Svalová dystrofie se podobá genetickému Goliášovi. A je osudově neporazitelná. Dá se ale více či méně tlačit do kouta.

23.9.2017 v 8:00 | Karma článku: 7.32 | Přečteno: 75 | Diskuse

Helena Vlachová

Bankrot slušnosti a poctivosti na české politické scéně

Naše země se může pochlubit výbornými herci, zpěváky, skladateli, lékaři, vědci, sportovci, spisovateli, režiséry i dalšími, kteří dělají svou profesi poctivě. Ale naši politici?

23.9.2017 v 6:47 | Karma článku: 16.83 | Přečteno: 399 | Diskuse

Jan Pražák

Horňáci a dolňáci

Kdo by neznal ono klasické dělení nás chlapů podle toho, zda jsme víc okouzleni ženskými ňadry nebo klínem.

22.9.2017 v 21:32 | Karma článku: 14.39 | Přečteno: 592 | Diskuse

Klára Tůmová

To bude veselo!

Ne každé vylepšení je opravdu k lepšímu, ne všechno nové přinese ulehčení a pohodlí. Zvlášť když se vyskytne moucha a všechno jde ne úplně dobrým směrem. Jó, tady bude brzy veselo. Ovšem nebudu to já, kdo se pobaví.

22.9.2017 v 21:04 | Karma článku: 8.32 | Přečteno: 242 | Diskuse
Počet článků 38 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2154
Chodím po světě s očima dokořán. Hledám odpovědi. Od října 2010 pracuji na prvním infarktu- stal jsem se zastupitelem na Praze 11 (za Hnutí pro Prahu 11) .


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.